MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

W dniach 7-8 grudnia 2002 w Katowicach odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów /do 21 lat/ z udziałem 223 zawodników reprezentujących 56 ośrodków. Uroczystego otwarcia dokonał Wice Prezydent Katowic Józef Kocurek.
W kumite w kategorii do 80 kg startował nasz zawodnik Józef SZPERNOL.
W pierwszej rundzie pokonał swojego przeciwnika uzyskując wyraźną przewagę. Szczególnie ładnie „wchodziło” obrotowe ushiro geri, którego skutki z biegiem czasu przeciwnik coraz bardziej odczuwał i w konsekwencji przegrał.
W drugiej rundzie przeciwnik był bardziej wymagający i w przepisowych trzech minutach walka zakończyła się remisem. Zarządzono dogrywkę i tu nasz zawodnik dzięki mocnym uderzeniom rąk i kopnięciom wyprowadzanym na tułów uzyskał optyczną przewagę i decyzją sędziów przeszedł do ćwierćfinałów.
W ćwierćfinale Józek spotkał się z zawodnikiem z Warszawy. Walka była tak wyrównana, że sędziowie musieli ogłosić kolejną dogrywkę, a ponieważ i ona nie wyłoniła jednoznacznie zwycięzcy, zdecydowało wskazanie sędziów, którzy uznali zwycięstwo zawodnika z Warszawy.
Tak więc naszemu zawodnikowi nie udało się zakwalifikować do półfinału, co byłoby dla niego dużym sukcesem.