KAROLINA I JANEK WYWALCZYLI MISTRZOSTWO POLSKI

W dniu 28 września 2024 roku w Świnoujściu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Młodzików i Kadetów w Karate Kyokushin. W tej rangi imprezie wzięło udział 140 karateków reprezentujących 39 klubów z całej Polski. Z Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin startowało pięciu zawodników: Lena Santarius, Adam Malina, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Jan Malina. Cieszyński Klub zdobył dwa złote i dwa brązowe medale w konkurencji kumite.
Złoty medal i tym samym tytuł Mistrza Polski wywalczyli:
Karolina Wachholz – w kategorii kumite młodziczek do 45kg, walka półfinałowa została wygrana przez waza-ri uzyskane po skutecznym trafieniu okrężnym kopnięciem na głowę, w finale Karolina wygrała przed czasem poprzez ippon po dwukrotnym trafieniu rywalki również okrężnym kopnięciem na głowę.
Jan Malina – w kategorii kadetów do 40kg, walkę półfinałową rozstrzygnął na swoją korzyść poprzez dwukrotnie przyznane waza-ri zdobyte za okrężne kopnięcia na głowę, w finale udało mu się zaskoczyć swojego rywala i trafić go w głowę techniką nożną, za którą przyznano mu waza-ri.
Brązowe medale w kumite zdobyli:
Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 50kg,
Adam Szydłowski – w kategorii młodzików do 60kg.
Organizatorem Mistrzostw była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin kierowana przez Sensei Pawła Sujkę. Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Shihan Edward Urbańczyk.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom ducha walki w tak wysokiej rangi zawodach. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.
Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu SA Cieszyn oraz Wojtyka Sprzęt Rehabilitacyjny.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie i w Ustroniu.