ZŁOTY MEDAL DLA CIESZYŃSKIEGO KYOKUSHIN

Duży sukces odniosła po raz kolejny Zuzanna Pasterny zdobywając złoty medal w semi-kontakcie w kategorii +50kg na VIII Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się 5 listopada 2016 w Jastrzębiu – Zdroju. Zdobyty złoty medal jest tym cenniejszy bo wygrany w finale z aktualną wicemistrzynią Europy – Estonia 2015.
Ponieważ pierwsza runda walki finałowej była bardzo wyrównana więc sędziowie zarządzili dogrywkę. W dogrywce Zuzia wykazała swoją wyższość zdobywając wazari okrężnym kopnięciem na głowę.
Warto dodać, że pozostałe pojedynki prowadzące do finału zostały wygrane przez naszą zawodniczkę: jeden przed czasem po skutecznym okrężnym kopnięciu na głowę a drugi przez wazari.
Ten sukces sprawił, że Zuzia jest niewątpliwie najlepszym zawodnikiem Cieszyńskiego Klubu Karate w ostatnich kilku latach. W czterech tegorocznych startach – w turniejach międzynarodowych i Pucharze Śląska, zdobyła trzy złote medale i jeden brązowy.
W tej samej kategorii wagowej startowała jeszcze Marysia Franek, ale niestety w pierwszej walce przegrała właśnie z tą utytułowaną wicemistrzynią Europy, z którą później Zuzia wygrała w finale.
W Turnieju uczestniczyło jeszcze dwóch debiutantów cieszyńskiego klubu, którym nie udało przebić się do strefy medalowej. Jacek Nowak w kategorii do 55 kg wygrał jedną walkę, natomiast Laura Branny przegrała po wyrównanej walce w eliminacjach.
W tych międzynarodowych zawodach wzięło udział około 350 zawodników.