KOLEJNY SUKCES CIESZYŃSKIEGO KYOKUSHIN

Osiem medali zdobyli nasi zawodnicy na I TURNIEJU KARATE KYOKUSHIN „SARI CUP”, który odbył się 28 listopada w Żorach pod patronatem Prezydenta Miasta.
W Turnieju wystartowało około 200 zawodników z 17 klubów nie tylko z Polski, ale nawet z Ukrainy. Walki odbywały się w full kontakcie dla seniorów i semi kontakcie dla osób poniżej 18 roku życia.
Szczególne wyróżnienie należy się naszym najmłodszym zawodnikom, którzy podobnie jak miesiąc temu w Jastrzębiu zdobyli znowu trzy czołowe lokaty w swojej kategorii, a mianowicie złoto Jakub Huppert, srebro Paweł Wojacki, a brązowy medal Maciek Szczotka. Kategoria ta, jak zawsze należała do najliczniej obsadzonych. Dodać jeszcze należy, że większość swoich walk wygrywali przed czasem.
Drugi złoty medal dla naszego klubu w tym Turnieju zdobyła Zuzia Pasterny, która w finale pokonała swoją rywalkę przez wazari.
Nie udało tym razem wygrać w swojej kategorii Igorowi Wojackiemu, który przegrał w finale przez wskazanie sędziów i zdobył ostatecznie srebrny medal. Również srebrny medal zdobyła Marysia Franek, ulegając na punkty swojej rywalce.
Brązowe medale w kategorii junior wywalczyły Ewa Kocyan i Agnieszka Hyrnik.
Zakończyliśmy ten rok startów zdobywając w sumie 9 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych medali na turniejach okręgowych i międzynarodowych. W tej chwili w klubie trwają przygotowania i egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu. Zapraszam od stycznia dzieci, młodzież i dorosłych na nasze treningi, które odbywają się w Cieszynie, we wtorki i piątki o godz.: 17:15, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie, Pl. Wolności (nad basenem) oraz w Ustroniu, w poniedziałki i czwartki o godz.: 17:30, w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1, ul. Partyzantów 2 a. – mówi prezes i trener Cieszyńskiego Kyokushin Bogdan Kubica.