PIĘĆ MEDALI CIESZYŃSKIEGO KYOKUSHIN W WODZISŁAWIU ŚL.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Kyokushin na IX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, który odbył się 4.06.2016, zdobywając pięć medali na siedmiu startujących. Swoją klasę potwierdzili zwycięzcy Pucharu Śląska sprzed trzech tygodni, a mianowicie Zuzia Pasterny – złoty medal – w kategorii młodziczek +50kg oraz Paweł Wojacki – złoty medal – w kategorii kadetów młodszych. Pozostałe medale zdobyli: Marysia Franek – srebrny medal – również w kategorii młodziczek +50kg, co oznacza, że tą kategorię zdominowały nasze zawodniczki.
Brązowe medale zdobyli: Wojacki Igor w kategorii młodzików +55kg oraz Krzysztof Malinowski w kategorii kadetów młodszych.
Do strefy medalowej nie udało się przebić Jakubowi Huppertowi w kumite i  Jakubowi Kruszonie w kata.
Na wyróżnienie zasługuje Paweł Wojacki, który w finale pokonał zawodnika cięższego od siebie o około 20 kg. Natomiast największe oklaski publiczności, pomimo porażki, zebrał Krzysiek Malinowski, który walczył w półfinale z tym samym zawodnikiem co Paweł w finale, a gdzie ta różnica wagi i wzrostu była jeszcze większa.
Niestety nasza reprezentacja była tym razem z różnych przyczyn dosyć mocno okrojona, co spowodowało, że straciliśmy szansę na zdobycie jeszcze kilku medali.
Był to ostatni turniej przed wakacjami w jakim wzięliśmy udział. Teraz czas na egzaminy, a dla niektórych obóz.